< دوربین مدار بسته دید در شب - شركت فخر ايمن شرق
دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته
  • Fakhr Imen
  • Fakhr Imen
  • Fakhr Imen
123
دوربین مدار بسته - فخرایمن شرق – نماینده انحصاری دوربین مدار بسته گرین : این سایت کاملترین و جامعترین سایت در زمینه اطلاع رسانی و آموزش کلیه مفاهیم مربوط به دوربین مدار بسته بوده و با هدف اصلاح و بروز کردن این فرهنگ و آشنایی هر چه بیشتر با شرکت فخرایمن شرق طراحی شده است در این سایت می خوانید: دوربین مدار بسته گرین دوربین مدار بسته صنعتی، دوربین مدار بسته دام، دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP)، دوربین مدار بسته دید در شب(IR)، دوربین مدار بسته مخفی (Pinehole)، کیبورد کنترل دوربین مدار بسته اسپیددام، انواع DVR های IP base و استندالون و ...)، کلیه پروژه های انجامی به صورت مصور بوده با هدف آموزش و اطلاع از نحوه انجام پروژه ها توسط فخر ایمن شرق و همچنین مهارت و تجربه کادر فنی این شرکت، جداول مربوط به مقایسه تصویری و مشخصاتی دوربین مدار بسته از نظر کیفیت، شرایط اخذ نمایندگی دوربین های مداربسته Green انگلستان، مقالات تخصصی کاربردی و کامل در زمینه دوربین مدار بسته و مدیریتی، تاریخچه و عهدنامه فخر ایمن شرق، بیانیه ها و منشورها، مدارک بین المللی کارکنان، و... .

 

دوربین مدار بسته دید در شب

سیستم امنیتی دوربین دید در شب شرایط مناسب برای منزل و یا کسب و کار  را فراهم میکند، نظارت قابل اعتماد، تصاویر با وضوح بالا و حجم ذخیره سازی تصویر با استفاده از ضبط کننده ویدئویی دیجیتال (DVR) به جای نوار ویدئویی ..هنگام خرید یک دوربین امنیتی دید در شب، مصرف کنندگان باید گزینه های سیاه و سفید یا رنگی ، انواع اتصال سیستم، ، تعداد دوربین های مورد نیاز و حساسیت لوکس و تنظیمات نور مورد نیاز را در نظر بگیرند

1.   بین رنگ سیاه و سفید دوربین تصمیم بگیرید

عامل تعیین کننده در انتخاب یک دوربین امنیتی سیاه و سفید یا رنگی بودن آن در سطح نور محیط است. دوربین های رنگی با وضوح بالا اغلب از ویژگی های مادون قرمز (IR) ، فیلتر قطع ارائه دیدگاه یکپارچه شب ، برخوردار هستند. دوربین های رنگی انتخاب خوبی برای استفاده به هنگام روز که نور کافی وجود دارد هستند در حالی که ممکن است یک دوربین سیاه و سفید معادل قیمت کمتر این قابلیت را داشته باشند ، دوربین های رنگی به کاربر اجازه شناسایی مو، لباس و رنگ خودرو و ... را میدهند. اکثر دوربین های امنیتی رنگی قابلیت امتیاز لوکس بین یک و چهار را دارند، در حالی که دوربین های سیاه و سفید از ویژگی های رتبه بندی لوکس بسیار پایین تری برخوردارندکسانی که به دنبال فیلم روشن هستند باید یک دوربین رنگی را انتخاب کنند که  از یک مدل سیاه و سفید بهتر است، چرا که مشاهده فیلم از یک دوربین رنگی به طور معمول راحت تر است تا مشاهده تصاویر از دوربین سیاه و سفیددوربین های امنیتی سیاه و سفید برای شرایط نور بسیار ضعیف در نظر گرفته شده است. ممکن است دارای یک امتیاز لوکس کم( 0.0003) باشد.

فیلم شبانه تنهابا وجود منبع نور به وضوح قابل مشاهده می باشد.دوربین های دیجیتال با چنین شدت بالای لوکس امتیاز فیلم را با حداقل سر و صدا ویدئو، اغلب به عنوان شخص، برف و در نتیجه یک تصویر دقیق بالا می برنددوربین های رنگی طراحی شده برای شرایط نور کم به طور کلی پیچیده تر و پرهزینه تر از دوربین های سیاه و سفید معادل هستندویژگی مهم دوربین های امنیتی دید در شب سنسورهای مادون قرمز است که ارائه همه کاره  را به یک دوربین رنگی زمانی که در شرایط تاریک و یا کم نور استفاده می شود،میدهد.

2.   انتخاب نوع سیستم اتصال، بسته به شرایط ضبط و محیط زیست

مصرف کنندگان باید تعیین کنند که آیا یک سیستم سیمی یا بی سیم مناسب نیازهایشان میباشد یا خیردوربین های سیمی برای استفاده در محیط داخلی و فضای باز مناسب هستند، و به طور کلی دارای بالاترین کیفیت تصویر هستنداین دوربین های امنیتی از ویژگی های DIN یا BNC برای افزایش تنوع پورت اتصال برخوردار هستندسیستم های سیمی، سیستم خوبی برای مکان های گسترده هستند .برای پوشش هنگام دید در شب سیستم های بی سیم بیش از حد بزرگ استفاده می شود. این دوربین شامل یک فیلتر مادون قرمز قطع است که تولید تصویربرداری رنگ دقیق میکنددوربین های دید در شب سیاه و سفید برای تولید وضوح تصویر مطلوب، تولید تصاویر و جزئیات کنترل شده اند.دوربین های بی سیم، سیستم های بی سیم ساده به راه اندازی هستند و راه بودجه دوستانه برای ایجاد یک سیستم امنیتی با استفاده از قدرت باتری، هستند.  (IP) پروتکل اینترنت، دوربین های شبکه برای اتصال به سیستم به کاربر اجازه می دهند با استفاده از یک روتر کامپیوتر، رفتار هر یک از دوربین های امنیتی به عنوان یک دستگاه توسط روتر کنترل شودبسیاری از سیستم های امنیت شبکه اجازه می دهد به کاربر برای کنترل از راه دور دوربین ،از طریق گوشی های هوشمند و یا کامپیوتر با اتصال به اینترنت. بسیاری از دوربین های شبکه قادر به ضبط فیلم ، ضبط ویدئویی شبکه و یا یک کامپیوتر با استفاده از نرم افزار مناسب استمصرف کنندگان می توانند نظارت کنند بر زمان واقعی از صحنه، چه از طریق یک مانیتور اختصاص داده شده، مانیتور کامپیوتر، و یا گوشی های هوشمند .

3.   یک سیستم در فضای باز و یا داخل سالن را در نظر بگیرید

هر دو سیستم محیط داخلی و خارجی در ارائه اقدامات ایمنی برای مصرف کننده موثر هستند  و هدف از سیستم تعیین بهترین است، این که آیا نصب دوربین های امنیتی نصب شده در خارج از منزل به ترساندن و دور کردن شکارچیان بالقوه یا در داخل خانه به نگه داشتن خانواده سالم، حفاظت عالی برای هر خانه ارائه می دهد یا خیر

دوربین های سیستم در فضای باز برای ارائه عملکرد قابل اعتماد در هر نوع آب و هوایی باید ضد آب و ضد گرد و غبار شونددوربین های نصب شده در زیر برآمدگی محافظت بیشتری در برابر آب و هوای شدید دارند تشخیص  قابلیت حرکت مفید برای سیستم های نظارت در فضای باز، به خصوص هنگامی که در شب استفاده می شود،  یک تابع از نرم افزار DVR است، این قابلیت اسکن قاب برای هر جنبشی می باشد و نشانه ای از شروع ضبط می باشد ، این قابلیت ضبط انتخابی هنگامی که به درستی پیکربندی شده باشد، به  کاربر اجازه بهینه سازی ظرفیت ذخیره سازی DVR و همچنین تداوم این فیلم را می دهد.

4.   تعداد دوربین در یک سیستم را انتخاب کنید

تعداد دوربین در سیستم بستگی به سطح پوشش، از جمله محیط، خارجی، و نظارت داخلی دارد.

5.   پس از حساسیت نور و لوکس تصمیم بگیرید

لوکس امتیاز توانایی دوربین را برای گرفتن یک تصویر تحت انواع شرایط نوری مشخص می کند.

وضعیت نورپردازی

وضعیت لوکس محدوده

نور مستقیم خورشید

100,000 - 130,000

 

نور غیر مستقیم خورشید

10,000 - 20,000

 

در نور روز،نیمروز،ابرهای ابری

1,000

 

دفتر داخلی

200 - 400

 

شرایط روز خیلی تاریک

100

 

گرگ و میش

10

 

اواخر گرگ و میش

1

 

نور ماه کامل

0.1

 

ماه چهارم

0.01

آسمان شب پاک،بدون ماه

0.001

 

 

دوربین های دید در شب چگونه کار می کنند؟

 

 

این نوع دوربین ها LED مادون قرمز (که معمولا در اطراف دوربین نصب می شوند) برای روشن کردن محیط استفاده می کنند و از این طریق بدون اینکه در شب موجب مشخص شدن محل دوربین شوند امکان ضبط را برای آن به وجود می آورند. استفاده از این دوربین ها عموما جنبه حفاظتی دارد.

اما در نصب دوربین های دید در شب یک مشکل بزرگ وجود خواهد داشت و آن این است که ما چطور بدانیم چراغ های مادون قرمز دوربین محیط را به اندازه کافی روشن می کنند؟ باید بدانید که اشعه مادون قرمز به وسیله لوکس سنج قابل اندازگیری نیست. یعنی نمی توان درخشندگی و میزان نور ان را به وسیله این دستگاه اندازه گرفت .

نور شکلی از انرژی به فرم تابش الکترومغناطیس است. انواع مختلف تابش های الکترومغناطیسی رفتار انتقالی مشابهی دارند اما در زمان برخورد به یک جسم عکس العمل متفاوتی نشان می دهند. برای مثال نور و اشعه ایکس هر دو تابش یکسان دارند اما نور از بدن ما عبور نمی کند در حالی که اشعه ایکس این کار را انجام میدهد (از آن برای مصارف پزشکی استفاده می شود). تششعات الکترومغناطیسی با واحد نانو متر اندازگیری می شوند که در واقع طول انهاست. هر متر برابر 1,000,000,000 نانو متر است.

بازه دید انسان در جایی بین 380نانومتر تا 760 نانومتر است (این مقدار برای افرادی که کور رنگی دارند کوچکتر است). هر رنگ از نور در واقع تششعی است که در یک بازه مشخص از این طول موج به چشم ما رسیده است. اشعه ها همینطور می توانند با هم ترکیب شوند مثلا رسیدن تابش نور قرمز و آبی به طور همزمان به دیدن رنگ بنفش منجر می شود. زمانی که تمامی این تابش ها با هم به چشم ما برسند ما نور سفید را خواهیم دید.

پس نور سفید در واقع یک رنگ از نور نیست بلکه ترکیبی از تمامی رنگهاست.

 تابش یا نور مادون قرمز تابشی است با طول موج بیشتر از 715نانومتر..

 

 

 

قدرت و شدت نور – لوکس و لومن

 

همانطور که قبلا گفته شد نور یک پرتو الکترونغناطیسی است. پس به طور طبیعی باید توان آن را با واحد وات اندازگیری کرد. شدت نور نیز با واحد وات بر مترمربع(W/m2 ) اندازگیری می شود . از این واحد می توان برای تمامی انواع تابش های الکترومغناطیسی استفاده کرد. برای نورهای مرئی محاسبه قدرت نور از واحد لومن و شدت ان از لوکس انجام می گیرد. باید بدانید که رابطه بین لومن و وات به طول موج پرتو وابسته است.

مقدار لومن برای طول موجهای مادون قرمز تقریبا به صفر میل می کند از همین روست که شما نمی توانید از لوکس متر برای اندازگیری شدت نور مادون قرمز استفاده کنید.

 

حساسیت دوربین به نور مادون قرمز

 

 CCD دوربین ها از تعداد زیادی دیود حساس به نور تشکیل شده است. برای مثال برای ساخت یک دوربین 570 تیوی لاین (TV line ) از 400000 دیود استفاده شده است. برای ساخت این دیودها معمولا از دو ماده متفاوت استفاده می شود. ژرمانیوم و سیلیکون. هر کدام از این مواد حساسیت متفاوتی نسبت به طول موج دارند. در نمودار زیر می تواند میزان حساسیت هر نوع دیود را با توجه به طول موج ببینید.

 

 

از این رو جنس نیمه هادی مورد استفاده در ساخت دیود می تواند تاثیر خیلی زیادی در بازه حساسیت انها داشته باشد. باید توجه داشته باشید که طراحان سنسورهای نوری هزینه زیادی را برای طراحی سنسورهایی کرده اند که نمودار دیدی دقیقا مشابه نمودار دید انسان داشته باشند. این سنسورها با وجود عملکرد مناسب در بازه دید انسان برای نور مادون قرمز مناسب نیستند. پس هر دوربینی به واسطه اضافه شدن دیودهای مادون قرمز در اطرافش نمی تواند به عنوان دوربین دید در شب مورد استفاده قرار گیرد.

گرچه این روزها بیشتر تولید کنندگان از اصطلاح روز و شب برای دوربین خود استفاده می کنند اما تنها با استفاده از مشاهده نمودار حساسیت دوربین می توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد. این نمودار البته در کاتالوگ های عادی در اختیار مشتری قرار نمی گیرد و جزو اطلاعات تخصصی دوربین می باشد.

 

واکنش طیفی دوربین

 

 

دو دوربین را با واکنش طیفی به صورت نمودرهای زیر در نظر بگیرید.

دوربین A دارای حساسیتی با بازه کوچکتر است که تنها بازه دید انسان را در بر خواهد گرفت. در مقابل دوربین B حسایتی با بازه بسیار پهن دارد که نه تنها بیشتر بازه دید انسان بلکه طیف گسترده ای از نور مادون قرمز را هم در بر خواهد گرفت.

شاید در نگاه اول دوربین B به مراتب مناسب تر از دوربین A برسد. چراکه بازه وسیعتری دارد. اما باید یادآور شد این بازه موجب ایجاد مشکلاتی نیز خواهد شد. برای مثال در طول روز به علت جذب تابش مادون قرمز دوربین B رنگ های مختلفی از رنگ طوسی را ایجاد می کند که در تصویر مطلوب نیستند. از طرف دیگر در صورتی که دوربین ها دارای قابلیت تنظیم خودکار آیریس (Auto-Iris ) برای تنظیم نور باشند به علت جذب نور مادون قرمز آیریس دوربین B در نوری برابر بیشتر از دوربین دیگر بسته می شود که تنظیم مناسب نور را برای دوربین از بین خواهد برد.

بنابراین استفاده از دوربین های دید در شب تنها باید زمانی صورت گیرد که نیاز ضروری به دید در شب وجود دارد. برای مثال نیازی به استفاده از دوربین دید در شب برای کاربردهای نظارت نیروی انسانی نخواهد بود چرا که در طول شیفت کاری معمولا محیط نورانی است.

 

اشتباه رایج دیگر که در مورد دوربین های دید در شب انجام می شود این است که گاهی این دوربین ها به عنوان دوربین هایی با حساسیت بیشتر در نور کم مورد اطلاق قرار می گیرند. در حالی که دوربین های دید در شب معمولا تنها حساسیت بیشتر به نور مادون قرمز دارند و حداقل میزان نور مورد نیاز انها برای ساختن تصویر با دوربین های عادی تفاوت چشم گیری ندارد پس در صورتی که می خواهید در نور نسبتا کم تصویر مناسبی داشته باشید ولی تاریکی مطلق وجود ندارد بهتر است در کاتالوگ به دنبال دوربین هایی باشید که میزان نور مورد نیاز انها برای ساخت تصویر کمتر باشد...

 

 

 

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه